Yüz Germe Ameliyatı Hakkında En Çok Merak Edilenler

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz germe ameliyatı her ne kadar daha çok kadınlar tarafından tercih edilen bir ameliyat olsa da, günümüzde erkeklerin de bu ameliyatı tercih ettiklerini görebiliyoruz. Ülkemizde İzmir’de yüz germe ameliyatları yöntemlerinin başarıyla uygulandığını söyleyebiliriz. Bu açıdan İzmir’de çok sayıda profesyonel cerrahi estetik uzmanı var demek de mümkündür.

Günümüzde yüz gerdirme ameliyatı tercih eden erkeklerin de kadınlar gibi, yaşlanmanın negatif etkilerinden kurtulmak için bu yöntemi tercih ettiklerini görüyoruz. Erkekler bu sayede daha genç ve yenilenmiş bir görünüme sahip olabilirler. İstatistikler 2010 yılında bugüne kadar geçen sürede yüz gerdirme ameliyatı tercih eden erkeklerin oranının burun estetiği gibi yüzde 44 civarında arttığını göstermektedir. Yüz gerdirme ameliyatında uygulanan fiyatlar, burun estetiği fiyatları izmir tedavisindeki gibi değişkenlik göstermektedir ve bu fiyattaki estetik uygulamaları kişilerin görünüme sıra dışı bir kozmetik dokunuş getirebilmektedirler.

Yüz Gerdirme Ameliyatı İçin Yaş Sınır Var Mıdır?

Yaşın yüz gerdirme ameliyatı için önemli bir kriter teşkil etmediğini söyleyebiliriz. Cildin elastik yapısının ve kişilerin sağlık durumlarının ise daha önemli etkenler olduğunu söylemek mümkündür. İzmir’de yüz gerdirme ameliyatı yapan estetik cerrahların da konu üzerindeki görüşlerinin bu düşünceye paralel olduğunu söyleyebiliriz. Yüz gerdirme ameliyatı yaptıran kişilerin büyük çoğunluğunda yaş aralığı 40 ila 70’dir. Bununla birlikte 70 yaşından büyük kişiler de, bu ameliyattan faydalanabilirler. Yetenekli bir plastik cerrah her bir hastanın derisini ve kişinin yüz gerdirme ameliyatı için uygun olup olmadığını inceler ve kişilerin uygunluğunu test eder.

Yüz Gerdirme İşleminde Fiyatı Etkileyen Faktörler

Ülkemizde İzmir’de yüz gerdirme işlemi olarak da uygulanan operasyonda fiyatların hastadan hastaya değişim gösterdiğini, ücretin doktor ve hasta arasında kararlaştırılan bir ücrete yapılabileceğini söyleyebiliriz. Doktorların fiyat belirlerken duruma ilişkin dikkat ettiği özellikleri ise şu şekilde sıralayabilir:

  • Yüz gerdirme türü: Yüz gerdirme işleminin farklı türleri olduğunu söyleyebiliriz. Bu türler kişilerde yaşlanma gibi olumsuzlukları düzeltmek üzerine olabildiği gibi, doğrudan kişinin yüz hatlarıyla ilgili de olabilmektedir. Genel olarak mini bir düzeltme olarak uygulanan yüz gerdirme işleminin tüm yüzün gerdirilmesi işleminden çok daha uygun fiyatlı olabileceğini ekleyelim.
  • Anestezi türü: Hastalar ayrıca lokal ve genel anestezi türleri arasından seçim yapabilmektedirler. Genelde tümüyle uyutma seçeneğinin lokal bir uyutmadan daha pahalı olacağını da söyleyebiliriz. Ek olarak farklı cerrahların da bu noktada farklı fiyat uygulamaları olduğunu da söyleyebiliriz.
  • Teknikler: Endoskopik yüz gerdirme gibi gelişmiş tekniklerin de tercih edilmesi durumunda fiyatın da artış gösterdiğini söylemek mümkündür.
  • Ek tedaviler: Çok sayıda hasta günümüzde yüz gerdirme ameliyatı yapacağı zaman diğer sağlık tekniklerini de değerlendirir ve bunlardan bazılarını tercih edebilir. Bu tür bir durumda ameliyatın niteliğine bağlı olarak fiyatların da artış göstermesi söz konusudur.
  • Cerrahın yetenekleri ve ünü: Yüksek saygı duyulan doktorların yüz gerdirme ameliyatınızı yapmasını tercih etmeniz durumunda ödeyeceğiniz tutarın da artacağını söyleyebiliriz. Fakat çoğu hastanın bu noktada mükemmel bir sonuç istediğini düşünürsek hastaların ekstra ücretleri sorun etmediğini görürüz.
  • Konum: Konumun da fiyatlarda şüphesiz etkisi büyüktür. Ülkemizde İzmir’de yüz gerdirme operasyonlarının ülkenin en uygun fiyatlı ve kaliteli operasyonlarının yapıldığı yerlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Yüz Gerdirmede Ön Görüşmenin Önemi

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi, yüz gerdirme operasyonunda da doktorunuzla yapacağınız ön görüşmenin büyük önemi vardır. Bu ön görüşme sırasında doktorunuza beklentilerinizi ve taleplerinizi açık açık söylemeniz ileride hayal kırıklığına uğramamanız için önemlidir. Ön görüşme sırasında doktorunuz size operasyonun nasıl gerçekleşeceği, sonucunda elde edilecek kalite gibi bilgileri de verecektir.