İstanbul’daki Profesyonel Doğum Fotoğrafçıları

Doğum Fotoğrafçıları

Anne ve babanın en önemli anları, bebeklerinin dünyaya geldiği zamandır. Her anne baba bu anları ölümsüzleştirmek ister ve daha sonra o duyguyu tekrar yaşamak için anılarını fotoğraflara kaydettirirler. 15 milyon insanın yaşadığı İstanbul’da her gün yüzlerce bebek dünyaya gelmektedir. Profesyonel İstanbul doğum fotoğrafçısı bulmak diğer illere göre daha zordur. İstanbul büyük bir şehir olduğu için profesyonel doğum fotoğrafçıları yoğun bir şekilde çalışmaktadırlar.  Bundan dolayı doğum yapacak kişiler hamileliğin 5. Ayından itibaren profesyonel bir doğum fotoğrafçısı ile anlaşmak gerekir.

Diğer doğum fotoğraflarından farklı fotoğraflar çektirmek isteyen anne ve babalar doğum fotoğrafçısını seçerken, kaliteli fotoğrafların çıkması için mutlaka fotoğrafçının, doğum fotoğrafçılığı konusunda eğitim almış olmasına özen gösterilmelidir. Ayrıca doğum fotoğrafçısının mutlaka daha önce çekmiş olduğu fotoğraflara bakılarak doğum fotoğrafçısı hakkında bilgi edinilmelidir.  Doğum fotoğrafçısının alışık olduğu hastanelerde doğum yapmak, doğum fotoğrafçıları için daha rahat çalışma ortamı ve daha gösterişli fotoğraflar yakalayabilme imkanı sunmaktadır.

İstanbul doğum fotoğrafçısı bulmak diğer illere göre daha zordur. Çünkü profesyonel doğum fotoğrafçılarının sürekli olarak işleri olduğu için doğumdan 3-4 ay önceden anlaşılması gerekir.  Böyle bir dezavantajın yanında diğer illere göre İstanbul’da tecrübeli ve kariyeri olan profesyonel doğum fotoğrafçıları bulunmaktadır.

İstanbul'da profesyonel doğum fotoğrafçısı

Doğum fotoğrafçılarının en önemli özelliği duyguyu hissedip fotoğrafı çekmelidir.  Doğum anı duyguların en çok yaşandığı anlardır.  Anne ve baba fotoğraflarda yapmacık davranmamalıdır. Çünkü yıllar sonra o fotoğraflara bakıldığında o duyguları hissetmesi için öncelikle duygularını fotoğrafa tam anlamıyla yansıtmalıdır.  Doğumdan sonra bebeğin elbiseli hallerinin fotoğraflarını çekmek için önceden anne ve baba cinsiyetini öğrendikten sonra bebek elbiselerini alıp doğuma kadar saklamalıdır.

İstanbul doğum fotoğrafçısı seçilirken mutlaka ekipmanlarının kaliteli olup olmadığına dikkat edilmelidir. Doğum fotoğrafçısının kalitesiz ekipmanlar kullanması cansız görüntüler oluşması, doğum anında makinenin bozulması gibi aksaklıklara neden olabilir. Bu yüzden doğum fotoğraflarınız hüsran ile sonuçlanabilir.  İstanbul doğum fotoğrafçısı tecrübesiz ise flaşı bebeğinizin gözünün önünde patlatabilir ve bebeğinizin gözlerinde hasar oluşturabilir.

Harika Bebek Fotoğrafları Çekmek Küçük Dipnotlar;

  • Bebeğinize aldığınız battaniyeyi çekim için yanınıza alın. Renkli bir battaniye bebeğinize farklı doku, renk ve hatıralar katar.
  • Fotoğraflara mutlaka anne ve babanın ellerini dahil edin.
  • Güzel anıları hatırlatması adına bebeğin favori oyuncaklarını bebek ile birlikte fotoğraf çekiminde kullanılması farklı bir hava yaratır.
  • Çekime giderken yanınızda mutlaka siyah, gri veya beyaz t-shirt, kazak veya gömlek götürün. Bu renkler siyah – beyaz veya renkli fotoğraflarda harika olacaktır.
  • Kostümlü çekimler için kostümcülere gidip konsepte uygun kostüm kiralanabilir.
  • İsteyen anne ve babalar evde dipnotlar sayesinde evde amatör bebek fotoğrafları çekebilirler.

Sizlerde anne ve baba olarak bebeğinizin doğduğu o mucizevi anı kayıtlar altına alıp unutulmaz resimler oluşturmak istiyorsanız mutlaka doğum fotoğrafçısını özenle seçmelisiniz.